Як вибрати жіночу вишиванку

Як вибрати жіночу вишиванкуЖінки завжди дуже вибагливі щодо одягу. Вибір вишитої сорочки для них може стати цілою подією, якій потрібно приділити багато часу. Щоб отримати задоволення від покупки вишиванки, треба заздалегідь обдумати основні моменти вибору одежини та приділити увагу важливим нюансам.

Основу вишиванки складає сорочка і тут важливо знати, що найдорожчі моделі пошиті з натуральних тканин, таких як льон, конопляне полотно, батист, маркізет, а найдешевші – з синтетичних.

Але особливість ціни в тому, що штучне волокно скоріше зіпсується, а натуральне прослужить довше, причому і для тіла воно найкраще. Вигідною може стати покупка сорочки зі змішаної тканини. Зазвичай вона має добрі властивості щодо екологічності і впливу на шкіру, а додавання синтетичного волокна  робить тканину більш кріпкою та еластичною. Це важливо, тому що одяг, пошитий зі змішаної тканин, зазвичай не мнеться і виглядає чудово при будь-яких обставинах.

Дівчина легко зможе підібрати для себе найкращий фасон вишиванки, який личить їй найбільше, тому що жіночі сорочки багаті на моделі в залежності від крою. Вони бувають: тунікоподібні, сорочки з плечовими вставками (це найпоширеніший вид), з кокетками, сорочки із рукавом, скроєним із суцільного полотна.  Окремим видом є сорочки, що відрізняються за суцільними чи підрізними полотнищами полів: суцільні (додільні) або до стану (до підточки). Розмаїття жіночих сорочок майже безмежне, воно визначається такими критеріями: способами поєднання рукавів та плечових вставок із станом; величиною та формами уставок, ластовиць і рукавів; місцем розміщення пазухи (розрізу); способом застібання; формою комірця; кроєм рукавів.

Вишивка на жіночих сорочках завжди відрізнялась багатством кольорів, орнаментів та мотивів. Історично склалося так, що кожному регіону України були притаманні певні техніки вишивання та орнаменти. Але в наш час такі відмінності в оздобленні вишиванок в залежності від територіального розміщення майстрині вже стерлись. Символічні значення узорів та кольорів на вишиванках також забулося і не має практичного застосування.

У давнину від матері до дочки передавалося знання про сакральний зміст вишивки. Спеціальні мотиви були для комірців, поличок, підточки. Зараз більшість таких знань загубились і нажаль став розповсюджений той факт, що минулий символізм перекручується або надумується сучасниками.

Достовірно відомо, що традиційні жіночі узори – це хвильки, діагональні разки, зубці, прежки, квадрати, прямі хрести, квіткові розетки та квіти. В чоловічій сорочці оздоблювали груди і комірець, а жіноча вишиванка прикрашена на рукавах, пазухах, подолі та комірцях, лише зрідка – на грудях. Специфічна жіноча техніка вишивання – гладдю.

 

 

Последние комментарии