Кожна людина з самого дитинства знає, щоб мати здорові міцні зуби, приємний свіжий подих і гарну білосніжну посмішку потрібно щодня ретельно чистити зуби та полоскати рот. Але багато хто робить це не зовсім правильно, а дехто взагалі намагається перехитрити сам себе і робить це, м’яко кажучи, неякісно. В таких випадках результат не змушує себе чекати, оскільки бактерії, які розмножуються завдяки залишкам їжі і застояному слизу, провокують чимало різних стоматологічних хвороб, що в свою чергу призводять до серйозних проблем зі здоров’ям організму в цілому. Тому догляд за зубами має стати для кожної людини повсякденною обов’язковою гігієнічною процедурою.
Також звичкою мають стати регулярні візити до стоматолога, бо не секрет, що краще попередити чи своєчасно виявити розвиток стоматологічних захворювань, чим їх лікувати в запущених стадіях.
Правила гігієни зубів та ротової порожнини
Перевірити правильність та ефективність догляду за зубами і яснами дуже просто. Про це розповість їхній стан. Якщо:
- зубний ряд чистий, без нальоту і зубного каменю,
- при вживанні холодної та гарячої їжі не відчувається біль,
- ясна мають рожевий колір і не кровоточать під час чищення зубів,
- відсутній неприємний запах з рота,
то можна бути впевненим, що ви правильно доглядаєте за своїм зубним рядом.
У випадку, якщо має місце хоча б один із цих симптомів, потрібно бити тривогу, оскільки це означає, що підтримка правильної гігієни ротової порожнини є вкрай недостатньою і вам потрібна негайна консультація стоматолога.
Значно зменшать ризик ураження зубів карієсом, який руйнує емаль та тверду тканину, виникнення пульпіту і пародонтиту, утворення зубної кісти і каменю базові принципи догляду за гігієною порожнини рота. До них входять наступні правила:
- чищення зубного ряду виключно після їжі і як мінімум двічі на день;
- тривалість процедури — не менше 2-х хвилин;
- рухи зубною щіткою відбуваються в напрямку від ясен до верхівки кожного зуба, як на зовнішній, так і на внутрішній поверхні;
- щітку краще вибирати з жорсткими щетинками;
- користування однією щіткою не може перевищувати 3-х місяців;
- використання зубної нитки для видалення залишків їжі в міжзубних щілинах;
- масажування ясен м’якою щіточкою або пальцем, використовуючи зубну пасту, в склад якої входять лікарські трави;
- очищення поверхні язика;
- полоскання рота спеціальними ополіскувачами.
Крім цього, правильна гігієна включає здорове та збалансоване харчування з необхідною кількістю кальцію та фтору, зменшення в раціоні кондитерських виробів, збільшення вживання кислих ягід і фруктів, оскільки вони впливають на пришвидшення тертя емалі, відмова від куріння, вберігання зубного ряду від травм, тощо.
Догляд за зубами дітей
Важливо почати піклуватись про стан зубів малюка ще з моменту їх появи. В грудному віці процедура очищення ротової порожнини дещо відрізняється. Вона проводиться за допомогою пальця будь-кого з батьків, який обгортається марлею, змоченою в кип’яченій воді. Згодом стерильну тканину замінюють силіконовою щіточкою, одягненою на палець.
В подальшому, коли дитина вже починає усвідомлювати, що це за процедура і звикає до неї, можна переходити до чищення зубного ряду звичайною щіткою, але з м’якими та бажано натуральними щетинками аби не травмувати небо і чуттєві ясна.
Правила догляду за зубами для дітей з 3-річного віку в принципі нічим не відрізняються від загальних правил, окрім того, що процес чищення має відбуватись безпосередньо з допомогою, а в подальшому самостійно дитиною під наглядом батьків. До 3-4 років, як правило, використовується спеціальна зубна паста. Зубну нитку починають застосовувати з більш старшого віку, цеважливо.
Щоденна профілактика та дотримання правильної гігієни ротової порожнини — це запорука збереження здоров’я не тільки зубів та ясен, але й усього організму в цілому.
Отримати більше інформації ви можете на сайті нашої клініки https://elvirabezvushko.com.ua