Вибори-2010. Дайджест сумських подій

viboriСупермен без плаща, перевізник-2, невисока явка, телецензура, відсутність у списках, сутички і знищення бюлетенів - вибори на Хеллоуїн не обійшлися без інцидентів, але в основному «в Сумах все спокійно». Більш детальна інформація про те, як голосували жителі обласного центру - на сайтах «За чесні вибори», «Все Суми» та УНІАН.
Проектом «За чесні вибори» відмовлено в участі в програмі про вибори на телеканалі «Академ-ТВ». Раніше запрошений голова проекту Олександр Такул дізнався про це безпосередньо перед виходом передачі в ефір. Керівництво каналу ніяк не прокоментувало свою відмову. Раніше про цензуру з боку «Академ-ТВ» заявляв куратор регіональної «Батьківщини» Олександр Волков. Крім того, «За чесні вибори» отримав «від воріт поворот» і на обласному радіо.


На дільниці № 107 в гуртожитку СумДУ з'явився студент, одягнений в костюм Супермена. Міліція змусила виборця зняти червоний плащ кіногероя перед ділянкою, вважаючи це агітацією за комуністів. Ще одним цікавим елементом одягу була краватка з зображенням пляшки пива - креативний хлопець пояснив вибір вбрання святом Хеллоуїн.
На дільниці № 104 у списках немає виборців з десятиповерхового 80-квартирного будинку. Люди, які прийшли проголосувати, не знайшли себе в списках, хоча напередодні виборів їм прийшли іменні запрошення з правильними даними.
Міліція спростувала повідомлення про бійку на одній з ділянок, з якого людина нібито хотіла вийти з бюлетенями.
Як повідомило Управління МВС у Сумській області, чоловік залишив на велосипеді малолітню дитину і просто передумав голосувати через черги. Спочатку він пішов подивитися, чим займається дитина, і не звернув уваги, що в руках були бюлетені. Коли його зупинив один із членів ДВК, виборець кинув бюлетені на стіл, відштовхнув члена комісії і пішов.
Раніше повідомлялося, що на першій ділянці по вулиці Троїцькій, 1 чоловік спробував винести 5 бюлетенів, а коли його спробували зупинити, схопив за горло і зірвав бейджик з члена ДВК. Після складання акту про порушення він виїхав на велосипеді.
Серйозних порушень немає, однак насторожують великі черги, які виникають як перед місцями видачі бюлетенів, так і перед кабінками для голосування.
Про це заявив спостерігач від міжнародної організації CIS-EMO, росіянин Сергій Числов.
За його словами, підрахунок голосів для членів комісій буде не надто легким, тому спостерігачі особливу увагу звернуть саме на цей момент виборчого процесу. Крім того, вони пильно промоніторили вечірній час, коли зросте небезпека фальсифікацій.
На одній з дільниць 73-річний чоловік порвав 10 чистих бюлетенів. Причиною став не допуск в кабінку, де голосувала його дружина, яка погано бачила і не могла сама зробити вибір. Коли пенсіонеру не дозволили допомогти дружині, він спересердя знищив і свої, і її бюлетені.
Молодий сумчанин з невідомої причини знімав власне голосування на мобільний телефон.
Як повідомив штаб партії «Рідне місто», станом на 18.00 проголосували близько 38% виборців - інформація отримана від спостерігачів.
Бюлетені в ТВК доставить інший перевізник.
За договором з Сумською міською виборчою комісією, пораховані бюлетені в ТВК буде доставляти Олександр Бондаренко, який є незацікавленою особою і не задіяний у виборчому процесі.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що бюлетені буде перевозити Ігор Перепека, який балотується в депутати Сумської міської ради по 12 виборчому округу від Партії регіонів. Але як виявилося, він перевозив бюлетені та урни для голосування на дому і його «робочий день» закінчився о 22.00.
Явка за станом на 20:00.
Як повідомили в Сумській міській виборчій комісії, станом на 20:00 явка на виборчих дільницях становить від 44% до 53%.
Явка за станом на 22:00.
За попередніми даними, в Сумах у цілому участь у виборах взяло 44,95% виборців.
Мешканці Зарічного району були більш активні - 45,2% виборців, що проголосували. У Ковпаківському районі - 44,7%.?

Последние комментарии